Liga Brno 2011

Poslední ligové kolo podzimní části sezóny 2011/2012 se odehrálo na hřišti v Brně. Organizace bezvadní a je vidět, že se český lakros posouvá trošku dál. Takže znovu chválím Ikyho a Marťase, že se chopili často nedoceňované práce-organizace.
Čekali nás tři zápasy a my jsme po minulém dvojkole věděli, že když se správně vyhecujeme, nic se nikomu nestane a bude se dařit tak můžeme všechny tři vyhrát. Šli jsme do toho na plno hned od začátku proti Bronchu, kteří hráli tentokrát v lepší sestavě jako posledně a chytal jim druhý nejlepší brankář ligy - Červotoč. Tento zápas byl podle mého více než cokoliv jiného souboj dvou bezvadných gólmanů, o čem svědčí i nízký stav poločasu 3:2. Do druhého poločasu už jsme šli rozběhaní a roznahrávaní takže hra byla znatelně rychlejší. Bohužel hned na začátku si Rege podvrtl kotník a i když celý únik zakončil gólem, musel odkulhat na střídačku. Zápas jsme nakonec vyhráli 6:4 a podržel nás hlavně neprůstřelný Marťas, který má už teď v polovině sezóny úctyhodných 113 zákroků a patří mu první místo v tabulce gólmanů celé 2.MLL.
Druhý tým kterého skalp jsme si chtěli odnést byl Fénix Zábřeh. Zápas to byl nerozhodný od začátku až do konce. Rege už bohužel nehrál takže jenom hecoval ostatní ze střídačky. Marťas zase čaroval, obrana byla dobrá, ale útok už trošku pokulhával a zápas i přes krásné šance v závěru zápasu skončil remízou 6:6
Třetí tým na který jsme se moc netěšili byl tým Vše za 39 a my jsme ho bohužel projeli na plné čáře. Obranu jsme vychytali až v druhé polovině, v útoku to bylo nemasné neslané, míčky nám vypadávali z lakrosek a do vyloženě gólových šancí jsme se dostávali jen málokdy. Zápas jsme nakonec prohráli 12:5 a tím se posunuli v tabulce na druhé místo.
S každým týmem hrajeme v sezóně tři krát, takže nás čeká ještě 7 zápasů v jarní části a já se na ně už moc těším.