Liga Mikulov 2023

II. kolo MLL - Mikulov 21. - 22. 10. 2023

Jak již bývá zvykem, druhé kolo naší ligy se uskutečnilo v Mikulově. Počasí se zprvu zdálo býti dost nevybíravé, nakonec se však umoudřilo a připravilo nám vskutku nezapomenutelný víkend.

První zápas pro bandu 300 byl se stávajícími mistry naší ligy, a to Bobry z Prahy, ehm, teda s Kangaroos Brno. Očekávali jsme opravdu těžký zápas, jako v Damnicích, který se nám náramně povedl a skončil takřka remízou. Avšak hvězdy tomu úplně nepřály, takže jsme lehce podlehli zeleným 4:13. Hrdinou tohoto zápasu je Řízek, který dobíhal míč tak urputně, až si z toho rozlámal kotník.
Následoval zápas s druhým zábřežáckým týmem, a to Fénixem. Nechtěli jsme zápas podcenit, jako jsme to udělali v Damnicích, poučeni jsme tedy vlétli do zápasu prvním inkasovaným gólem do naší brány. No, nenechali jsme se zahanbit a již první půli jsme zakončili vedením o dvounásobný počet gólů. Toto vedení jsme i v druhém poločase naštěstí udrželi a zápas vyhráli se skóre 20:12.
Den jsme zakončili zápasem, který bývá tradičně řežbou, a to s Highlandry z podhůří, ale to jim prej nemáme říkat, říkal František, oni si prej rádi myslí, že jsou z hor, ale není tomu tak :D Tentokrát se nekonal úplně vyrovnaný zápas, bylo poznat, že nám jaksi schází tmel v obraně a některým úplně nefungovalo zaměření střely a jak se říká, chybělo to štěstíčko. Nevadí, příště to jistě bude zase ten vyrovnaný zápas, tentokrát však graulujeme vítězi, který získal zápas v poměru 14:9.
V meziprostoru se pak na hřišti B odehrávaly zápasy II. ligy, kde hraje nás dceřiný tým Zerrikáni ze Strážnice, za který hrají Joe, Kristy, Verča a Peci. Oranžoví začínali svůj den hned prvním ranním zápasem proti mladší verzi Wallowe z Brna. Brankářka Johanka se vytasila skvělými 17 zákroky a nejen svým nasazením dohnala tým k výhře 8:7. Ten jeden zapsaný gól však není její :D A tímto gratulujeme Adélce k premiérovému startu a prvnímu gólu v lize! (pozn. autora - kvůli rigiditě registračního systému MLL byl gól místo nezapsané hráčky připsán brankářce). Druhý zápas nás čekal s nejmladší zábřežáckou verzí, Lowlandery. První půle zápasu vypadala naprosto skvěle, kluci vedli jen 4:2. Bohužel však asi dostali kázání od starších a v druhé půli nás převálcovali k výsledku 14:3. Troufám si říct, že to byl pro oba týmy hezký slunečný den s trochou pohybu navíc.
Díky taky všem rodinným a kamarádským příslušníkům, co nás došli podpořit :)

Sobotní večer začal společnou vycházkou na večeři, kde jsme samozřejmě nebyli ostudní (hej, fakt ne...teda, asi). Naplnili jsme pupky, ochutnali Čerta a odebrali se k Zajícovi, kde nás čekala zábava. Hrála zde skvělá Veve Valová (pro mnohé známá jako MataHari). Sice nás došlo pomálu, ale rozhodně jsme byli slyšet a vidět :D Proč si po celodenní fušce na zápasech nedát ještě další šichtu na tanečním "parketu", žeano. Štěrk pod pódiem létal vzduchem, zvířený prach se usazoval na sedící nudaře srkající drinčíky a zahozené berle obou našich pajdů to celé pozorovaly z povzdálí.

Na o poznání chladnější, větrnější a deštivější neděli nám rozpisový Bůh naplánoval hned první ranní zápas v 9 hodin a překvapivě jsme se na hřišti opravdu v 9 všichni sešli a začali hrát. Tradičně náročný zápas s Wallowou nám tentokrát okořenil Bobr se svým zákusem do protihráče, kdy si zpřerážel přední zuby a musel tak zápas opustit a vyrazit směr zubní pohotovost. Naštěstí se mu dostalo rychlejší péče než Řízkovi se včerejším kotníkem a stihl se nám tak v průběhu dne ještě vrátit ukázat. Zbytek týmu doklepal zápas do, bohužel, nezdárného konce a prohrál 6:13.
Po krátké pauze na snídani a kafíčko jsme si dali dostaveníčko s Refugees, kdy se gólově prosadila trojice Rege, Straka V. a Straka V. (sorry no, jsem se musela pochlubit). Na kanonádu z Prahy to však nestačilo a i tento zápas jsme projeli v poměru 8:15. Zápas to byl ale i tak pěkný, škoda jenom, že měl zase hořkou pachuť - po jednom krásném obranném hitu skončil nedobrovolně na střídačce Balú, který až další den po vyšetření zjistil, že má přetrhané vazy v pravém rameni.

V druhé lize jsme na 12:00 tentokrát místo chutného obědu dostali naservírované Princezny. Gólově se skvěle vedlo kapitánce Šifi, která dala 5 gólů, nicméně ani to s dalšími góly od spoluhráčů nestačilo na skalp růžových a zápas jsme prohráli v poměru 9:14. Věřím však, že další zápas už od nás dostanou klepec! Závěr dne a vlastně celé podzimní části jsme si nechali na zápas s oblíbenou Smečkou z Olomouce, se kterou hraje naše KebabČičí Mersy (mrk mrk, nezapomeneme). Bylo poznat, že toho máme už všichni plný kopačky, tak jsme byli rádi, když jsme uslyšeli závěrečný hvizd. I tak to však byl vskutku pěkný zápas, Paťa se choval slušně, dostal jen 4 minuty, Pecan se svými trapnými 2 minutami se může jen stydět a jak se tak dívám na zápis zápasu, každý jeden Zerrikánec si odnáší ze zápasu alespoň jeden bod - tomu se říká drým tým! Jinak, of kórz, zápas jsme vyhráli 10:7.

Po první polovině MLL se v I. lize 300 usádlila na 5. místě a tým Zerrikánů je v II. lize na děleném 3. místě.

Tož to bylo ze zápasů všecko, na další si zas musíme počkat na jaro.
Každopádně to opět byly dva skvělé dny plné radosti, bolesti, zázvorovice, smíchu, bambusu, tance, křiku, nadávek, prostě všeho, co k lakrosu patří. Všem, a zejména těm zraněným (krom přání brzkého zotavení), díky za nasazení a skvělou hru!

Zúčastnili se: Straka&Straka, Rege, Peci, Bobro, Řízek (pajda II.), Balú, Mimoň, Janča, Kužmi&Kužmi, Astrid, Červo, Dan, Šimon, Marťas (pajda I.), Šifi, Adélka, Áďa, Andy, Johy, Nikča, Joe